آیین تفاهم نامه احداث بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابی تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه)

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به حضور خیرین در ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) گفت: بندگان صالحی که می‌توانند هسته اصلی انقلاب مهدی را تشکیل بدهند در کارهای خیر سرعت دارند.

img_9503

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه احداث بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابی تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) که به همت مجمع پشتیبانی مسجد مقدس جمکران برگزار شد گفت: در قرآن کریم آمده که زمین سرانجام در اختیار بندگان صالح قرار خواهد گرفت و بی‌عدالتی‌ها، ظلم‌ها، جنگ‌ها و… کنار می‌رود، آفتاب عالم‌تاب ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) می‌درخشد و همه دنیا در سایه عدالت قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: برخی معتقد هستند دنیا را باید ظلم و جور فرا بگیرد تا حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) ظهور کند در حالی که مسئله غیر از این است و ظلم و جور به اندازه کافی در جهان ظاهر و آشکار شده ولی مهم این است که قرآن کریم می‌گوید عبادی الصالحون باید هسته اصلی انقلاب مهدی(عجل الله تعالی فرجه) را شکل دهند تا حضرت ظهور کند.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کرد: ایمان عبادی الصالحون قوی بوده و خداوند همه جا مراقب آنها است و این انسان‌ها می‌دانند که پروردگار از هر چیز به آنها نزدیک‌تر است. وقتی این احساس در فردی باشد او مراقب اعمال خویش است و وقتی یوم الآخر را عقیده داشته باشد می‌داند حساب و کتابی در کار دنیا وجود دارد.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به حضور خیرین در ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) گفت: بندگان صالحی که می‌توانند هسته اصلی انقلاب مهدی را تشکیل بدهند در کارهای خیر سرعت دارند.

وی ادامه داد: در انجام برخی کارهای خیر همواره موانعی وجود داشته است ولی باید این مشکلات برطرف شود تا کار خیر بی‌نتیجه نماند و سرعت در انجام آن باشد.

img_9536

مرجع عالیقدر جهان تشیع ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) را بسیار خوب و مفید دانست و افزود: تاسیس چنین بیمارستانی در سطح بالا در چنین جایگاهی فواید زیادی دارد که یکی از آنها رسیدگی به بیماری دردمندان در این مرکز است.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: ساخت این بیمارستان در جوار مسجد مقدس جمکران، علاوه بر تاثیر در بهبود بیماری‌ها جنبه های روانی و تاثیر فوق‌العاده در درمان بیماران دارد.

وی افزود: در این مکان درمانی مسائل درمانی و روانی دست به دست هم می‌دهند و بیماران به امید امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) می‌آیند و از حضرت کمک می‌طلبند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه این کار تبلیغی برای نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: گام اول این بیمارستان را تولیت مسجد مقدس جمکران با تخصیص ۴ هکتار زمین برداشته و امیدواریم خیرین نیز دست به دست هم دهند تا هرچه زودتر طبق برنامه پیش‌بینی شده این بیمارستان به بهره‌برداری برسد.

img_9556

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی ابراز کرد: تجهیز این بیمارستان در چنین سطحی هزینه سنگینی دارد ولی به دکتر هاشمی می‌گویم به موازات پیشرفت بیمارستان در فکر تجهیزات باشند تا کار سریع‌تر پیش برود.
لازم به ذکر است تأمین زمین جهت احداث این بیمارستان توسط مسجد مقدس جمکران، احداث و ساخت آن توسط خیرین  و تجهیز و اداره این بیمارستان بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود.

گفتنی است، آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی ۵۰ میلیون تومان برای ساخت این بیمارستان اهدا نمودند.
برگزاری آیین انعقاد تفاهم نامه بیمارستان تخصصی و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب الزمان ارواحنافداه

img_9564