تخصیص شبستان هشت هزار متری در مسجد مقدس جمکران به کودکان و نوجوانان

کانون خبرنگاران نبأ: تولیت معظم مسجد مقدس جمکران از اختصاص دادن شبستان ۸ هزار نفری به کودکان خبر داد و افزود: در این شبستان کودکان در آغاز سن تکلیف با میثاق امام زمان(عج)، انواع حلال و حرام‌ها و بایدها و نبایدهایی تا آخر عمر باید رعایت کنند را می شناسند.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران در هفتمین اجلاس امنای پشتیبانی مسجد مقدس جمکران که امروز دوم دی ماه برگزار شد، بیان کرد: اگر در عرصه نظام اسلامی موفق شویم ایفای نقش و انجام وظیفه کنیم، اساسی‌ترین کاری است که برای بقای نظام، عزت و حیثیت خودمان در دنیا و آخرت می‌توانیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: مشکلات و مسائلی که در جامعه و نظام ما است همه وابسته به تقویت بنیه معنوی جامعه است که اگر این مسئله حل شد همه مشکلات قابل حل است. همان گونه که می‌دانیم دشمنان با تهاجم فرهنگی و با شیوه‌های مختلف و تلاش‌های بسیار سعی دارند که جامعه ما را از بعد مذهبی، معنوی و پیوند با خدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) منقطع کنند؛ اگر این اتفاق بیفتد همه چیز از دست رفته است.

رئیس هیئت امنای پشتیبانی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه یکی از مهمترین کانون‌ها و محورهای تقویتی بنیه اعتقادی معنوی و دینی مردم مسجد است، اظهار کرد: مسجد جمکران به لحاظ بعد ملی و جهانی از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار است که ما هرچه این پایگاه‌ها را تقویت کنیم اسلام، دین، نظام، مذهب، جامعه و سلامت جامعه را تکمیل و تأمین کرده‌ایم و هر نقشی که در این جهت داشته باشیم از ثواب بالایی برخوردار خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تصریح کرد: شرایطی که در آن هستیم به تعبیر حضرت امام(ره) شرایطی است که به مراحل ظهور نزدیک می‌شویم، جملاتی که امام خمینی(ره) در این باره می‌فرمودند برگرفته از اتحاد راسخ و آیات و روایات است.

تولیت مسجد مقدس جمکران بیان کرد: در زمان امام حسین(ع) ۷۲ نفر پیدا شدند که جانشان را برای ولایت بدهند، در زمان امام سجاد(ع) افراد خالص به چهار نفر هم نمی‌رسیدند، به امام صادق(ع) گفتند چرا قیام نمی‌کنید فرمودند اگر چهل نفر داشتیم قیام می‌کردیم ولی امروزه معجزه الهی رخ داده و فقط از شیعیان پاکستان ۳۰ هزار نفر برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) ثبت نام کرده‌اند و از عراق صدها هزار نفر شرکت می‌کنند کشور عراقی که الان به عنایت خداوند و به برکت انقلاب چنان تغییری ایجاد شده که تبدیل به هم پیمان ایران شده است.

وی ادامه داد: امروز صدها هزار نفر جان برکف منتظر دستور برای رفتن به سوریه هستند که از علائم ظهور است، ما زمان برای ظهور تعیین نمی‌کنیم ولی می‌گوییم که گام‌های بلندی برداشته شده و به صورت محسوس بر اساس جملات امام به ظهور نزدیک می‌شویم.

نقش مسجد جمکران در زمان ظهور به عنوان پایگاه تشیع
رئیس هیئت امنای پشتیبانی مسجد مقدس جمکران، این مکان را یکی از علائم شگفت انگیز روزگار ما عنوان و بیان کرد: مسجد جمکران در سال ۸۱، یک میلیون زائر و سال ۹۳ هفده میلیون و در سال ۹۴ بیست و یک زائر داشته است که الحمد الله این تعداد رو به افزایش است.
حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تصریح کرد: در واقع سپاه کفر در مقابل تمامیت اسلام قرار دارد یعنی هیچ وقت مثل امروز دنیای کفر برای نابود کردن اسلام استوار نایستاده بود که البته هیچ وقت هم اسلام با این اقتدار در مقابل کفر نایستاده بود؛ در همه صحنه‌ها پیروزی از آن جبهه اسلام بوده است از جمله جنگ تحمیلی، فتنه سال ۸۸، جنگ ۳۳ روزه لبنان، معجزه آزادی حلب که غربی‌ها در این باره گفته‌اند پیروزی و آزادی حلب نشانه آشکاری از غلبه اراده جمهوری اسلامی ایران بر اراده کل جهان استکبار و کل ابر قدرت‌هاست یعنی ایران ابر قدرتی خود را به رخ همه قدرت‌های جهان کشید.
اختصاص دادن شبستانی به کودکان
وی از اختصاص دادن شبستان ۸ هزار نفری به کودکان خبر داد و افزود: در این شبستان کودکان در آغاز سن تکلیف با میثاق امام زمان(عج)، انواع حلال و حرام‌ها و بایدها و نبایدهایی تا آخر عمر باید رعایت کنند را می شناسند. در حال حاضر مرکز گل نرگس برای بچه‌های ۳-۴ در حال فعالیت است که از این سن آنها را به امام زمان و ولایت وصل می‌کند.
وی تصریح کرد: برنامه‌های در حال اجرا بسیار هستند، امیدواریم جریان حسنه جاریه وقف و نذر در خدمت حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) را به مرحله عالی برسانیم.
بر اساس گزارش ایکنا هفتمین اجلاس امناء پشتیبانی مسجد مقدس جمکران صبح امروز پنج شنبه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.